Hotelový a chatový rezort pod Vysokými Tatrami

Hotelový a chatový rezort pod Vysokými Tatrami

Hotel Lopušná 8. októbra 2019 Novinky

Je situovaný v nádhernom prostredí podtatranskej prírody na úpätí Vysokých Tatier, s ovzduším klimatických kúpeľov a možnosťami zimnej aj letnej turistiky. Len 200 metrov od hotela sa nachádza lyžiarske stredisko so svahom vo výške 916 m.n.m., z ktorého je výhľad na blízke obce a tatranské štíty. 

Jeho príbeh sa začal v päťdesiatych rokoch 20. storočia vo forme stanového tábora Tatry na rekreáciu zamestnancov s rodinami. Po roku 1968 otvorili v okolí prvé lyžiarske vleky, ktoré podčiarkli význam celej doliny a vytvorili možnosti pre lyžovanie i cykloturistiku. Charakter strediska  sa postupne vyvinul až do dnešnej podoby- Hotelového a chatového rezortu Lopušná dolina s celkovou kapacitou 137 lôžok, hotelovou reštauráciou, multifunkčným športoviskom, areálom s malým jazierkom a to všetko a ešte viac v tichej prírode okolitého lesa.

Charakter strediska sa vyvíjal a stany nahradili moderné chaty s vonkajším bazénom pod ihličnanmi. Hotel Lopušná dolina, dnes v novom šate, je podľa manažérky Katarína Marton viac ako hotel.

Jeden hotel, 9 horských chát + s celkovou kapacitou 137 lôžok, jedna hotelová reštaurácia s kapacitou 100 osôb, multifunkčné športovisko, grilovací ostrovček, Športklub – drevený manažérsky altánok s kapacitou 40 osôb, dve detské zóny, jazierko s vodopádom a bystrým potokom, pretekajúcim pomedzi chatky, oddychová ležadlová zóna, lesný wellness, masérňa, dve parkovacie zóny, manažérsky salónik, tanečná sála, požičovňa bicyklov a vlastná bylinková záhrada. Toto všetko a ešte viac je vpísané do konceptu hotelového a chatového rezortu v lese pod Tatrami.

ŠKOLSKÉ VÝLETY, LYŽIARSKE ZÁJAZDY, REKONDIČNÉ POBYTY

Letné tábory a lyžiarske zájazdy sú silnou tradíciou hotela.

Školy odpradávna boli našou dobrou klientelou, máme pre nich pocit zázemia, bezpečia, slobody, dobrodružstva a absolútneho spojenia s prírodou. Rekondično – rehabilitačnými ozdravnými pobytmi pre zamestnancov oživíme silnú, v poradí druhú tradíciu Hotela a poskytneme zázemie pre kvalitný oddych zamestnanca v záujme predchádzania vzniku chorôb z povolania, v zmysle legislatívneho rámca alebo benefitov, vyplývajúcich z kolektívnych zmlúv korporátnych spoločností.

Nezabúda pripomenúť, že zamestnanec nielenže absolvuje liečebné procedúry, ale získa ešte čosi navyše. Domov si odnesie benefity doliny. Tá sa pýši lyžiarskymi svahmi, bežeckými, bežkárskymi dráhami, značenými turistickými a náučnými chodníkmi a známymi cyklotrasami. A okrem toho poriadnu porciu oddychu, prechádzok v lese a zbierania lesných byliniek a plodín pod masívom Vysokých Tatier.

CELOROČNÝ KONCEPT TEAMBUILDINGOV PRE VŠETKÝCH

Pre malé spoločnosti, ale aj veľké korporáty majú pripravený bezpečný a odskúšaný koncept na utuženie firemných vzťahov a firemnej kultúry.

Šport s komerčným efektom je našou novou tradíciou a miesto so zázemím rezortu vytvára priestor pre tréning tela, rehabilitáciu duše a koučing tímu počas celého roka. Tenis, volejbal, basketbal, streetbal, nohejbal, stolný tenis, šípky, biliard, v zime klzisko a ľadová plocha pre hokejových nadšencov, kvalitná zážitková gastronómia, lesný wellness s bazénom s protiprúdom, atmosféra varenia gulášu v lese, pobyt v novopostavených horských chatách pod ihličnanmi, oddych v ležadlovej zóne alebo prednášky a worshopy v našich hotelových salónikoch, zábava v štýle modernej či slovenskej ľudovej hudby v tanečnej sále, to všetko s kvalitným moderným osvetlením, ozvučením, nepretržitou recepciu a plným športovým náčiním. Jednoducho v Lopušnej nikdy nie je nuda,“ uzatvára hotelová manažérka.